14.30 - Ergün Gündüz
14:00 - Hakan Karataş
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
15.00
Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Necmi Yalçın
DESEN YAYINLARI
14.00Berna Dörtpınar
16.00Gökçe Yavaş Önal
BAOBAB
15.00Pınar Gökoğlu
17.00Orhan Umut Gökçek
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
15.00 Ters Dergi
Çizerleri:
Ali Doğanlı, Alpay Ocak, Ayşen Baloğlu, Behiç Pek, Burak Can Korucu, Bülent Arabacıoğlu,
Dinçer Aslan, Emre Aksoy, Gürcan Özkan, Hakan Bilgehan, Hakan Çelik, İbrahim Sarı, Mustafa
Akyol, Necmi Yalçın, Nevzat Ziylan
15.00Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Ersin Burak, Necmi Yalçın
İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
15.00Mustafa Delioğlu (Yapı Kredi
Yayınları)
İTHAKİ
15.00
Kenan Yarar
MARMARA ÇİZGİ
15.00Mis Dergi Çizerleri
16.00Bülent Arabacıoğlu, Ergün Gündüz
PARALEL EVREN
15.00Erişcan Türk, Ömer Emre Erdur, Öner Tavtay
TEKİR KİTAP
15.00Fulya Yılmaz
16.00Başak Abdula
17.00Memo Tembelçizer
KARAKARGA
16.00Kutlukhan Perker
KIRMIZI KEDİ
16.00İzel Rozental
Karikatürcüler Derneği
Gün boyuAyşen Baloğlu, Mehmet Şenocak, Öznur Kalander
DOĞAN YAYINLARI
14.00Gökçe Akgül, Senem Kale
BAOBAB
14.30Fırat Yaşa
16.30Ege Avcı
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
15.00Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Necmi Yalçın
İTHAKİ
15.00Cihan Kılıç
MARMARA ÇİZGİ
15.00Mis Dergi Çizerleri
PARALEL EVREN
15.00Erişcan Türk, Öner Tavtay
SÜPERSONİK KOMİKS
15.00Alpay Erdem, Hakan Karadeniz, Memo Tembelçizer,
Mert Dolapçıoğlu
16.00Bülent Üstün, Hakan Karataş, Memo Tembelçizer, Ömer Göksel
17.00Gonca Mine Çelik
DESEN YAYINLARI
16.00Hicabi Demirci
İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
16.00Betül İlter (Martı Yayınları)
Karikatürcüler Derneği
Gün boyuAyşen Baloğlu, Mehmet Şenocak, Öznur Kalander
ÇİZGİ ROMAN MEZATI
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
15.00 - 18.00
Moderatör: Emre Demirkol
Sunumlar: Altan Biçen, Güngör Uzun, Hüsnü Çoruk
PİXEL ART NEDİR VE NASIL BAŞLANIR?
17.30
Moderatör: Meriç Karçal (Karikatür Evi Birim Sorumlusu)
Konuşmacı: Pınar Gökoğlu
ÇİZGİ ROMANDA KAHRAMAN KARAKTER OLUŞTURMA
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
18.30
Moderatör: Önder Çakı (Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı)
Konuşmacı: Bülent Arabacıoğlu (Çizer, Karikatürist)
EMRAH ABLAK İLE SÖYLEŞİ
15.00 Moderatör: Meriç Karçal (Karikatür Evi Birim Sorumlusu)ÇİZİMDEN ALGORİTMALARA: CANLANDIRMA SANATININ GELECEĞİ
17.00 Moderatör: Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Balaban (İstanbul Üni. Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü) ANİMASYON TUTKUSU: CANLANDIRANLAR HAREKETİ’NİN 12 YILINA BAKIŞ
CANLANDIRANLAR
YAPAY ZEKÂ VE DÜNYADAN GELİŞMELER: YAPAY ZEKÂNIN ÇİZİM DÜNYASINA GETİRDİĞİ YENİ MESLEKLER İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
19.00 Moderatör: Emine Kayalar (İllüstratör, Ressam)
ANİMASYON SEÇKİSİ
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ
15.00
Bijou of the Forest, Bir Sesli Mesaj, Dem, Detour, Deus Ex Machine, Elma, Fener, İsimsiz
(Yön. Ada Doğu Akay), Kimliksiz Bedenler, Leke, Lupin, Mirror, Sleep Writer, Tojas, Yabancı
Hatıralar
Toplam süre: 58 dk.
YETENEK KAMPI SEÇKİSİ
CANLANDIRANLAR
16.00
Bahçe, Tetrist, Görünmez Duvarlarım, İçine Kaçan Kız, Teyze, Kusursuz Hayat, Salkım Söğüt,
İstasyon, Mahkumlar Adası, Obsesev, Kurdun Kutusu Fragman
Toplam süre: 50 dk.
10. CANLANDIRANLAR ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ KAZANANLAR SEÇKİSİ
CANLANDIRANLAR
17.00
Home of The Heart, Kuru Kabus, The Record, The Seine’s Tears
Toplam süre: 30 dk.
YILDIZ SAVAŞLARI: BÖLÜM IV - YENİ BİR UMUT
21.00
Star Wars: Episode IV - A New Hope
Yönetmen: George Lucas
Senaryo: George Lucas
Hikâye: George Lucas
ABD / 1977 / İngilizce / 121 dk. / Türkçe Altyazılı / 13+
ANİMASYON SEÇKİSİ
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ
13.30
Bijou of the Forest, Bir Sesli Mesaj, Detour, Deus Ex Machine, Elma, Fener, İsimsiz (Yön.
Ada
Doğu Akay), İsimsiz (Yön. Zehra Betül Yıldız), Kimliksiz Bedenler, Leke, Lupin, Sleep
Writer,
Tojas, Warning Clip, Yabancı Hatıralar
Toplam süre: 58 dk.
YETENEK KAMPI SEÇKİSİ
CANLANDIRANLAR
16.30
Bahçe, Tetrist, Görünmez Duvarlarım, İçine Kaçan Kız, Teyze, Kusursuz Hayat, Salkım Söğüt,
İstasyon, Mahkumlar Adası, Obsesev, Kurdun Kutusu Fragman
Toplam süre: 50 dk.
YILDIZ SAVAŞLARI: BÖLÜM V - İMPARATOR
21.00
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Yönetmen: Irvin Kershner
Senaryo: Leigh Brackett, Lawrence Kasdan
Hikâye: George Lucas
ABD / 1980 / İngilizce / 124 dk. / Türkçe Altyazılı / 13+
10. CANLANDIRANLAR ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ KAZANANLAR SEÇKİSİ
CANLANDIRANLAR
16.00
Home of The Heart, Kuru Kabus, The Record, The Seine’s Tears
Toplam süre: 30 dk.
YILDIZ SAVAŞLARI: BÖLÜM VI - JEDİ’NİN DÖNÜŞÜ
21.00
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi
Yönetmen: Richard Marquand
Senaryo: George Lucas, Lawrence Kasdan
Hikâye: George Lucas
ABD / 1983 / İngilizce / 131 dk. / Türkçe Altyazılı / 13+
ÇİZGİ ROMANI YAŞATANLAR
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
Aslan Şükür, Ayhan Başoğlu, Behiç Pek, Bülent Arabacıoğlu, Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Ersin
Burak, Ertuğrul Edirne, Hakan Arslan, Hikmet Yamansavaşçılar, İsmail Gülgeç, Kenan Yarar,
Murat Bozkurt, Mustafa Delioğlu, Necmi Yalçın, Nuri Kurtcebe, Ömer Muz, Ramazan Türkmen,
Sinan Gürdağarcık, Suat Karadağ, Suat Yalaz, Süleyman Gök
GELECEK GENÇLERİN KARMA SERGİSİ - 2
iP ACADEMY RESİMLİ KİTAP VE ÇİZGİ ROMAN SINIFI 2023
İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
Resimli Kitap Çizerleri: Aylin Gizem Kurtulan, Burak Kaya, Büşra
Karbuzluk, Ceren Tınaztepe,
Efe Ercan, Elif Kaya, Elis Avcı, Irmak Demirel, Müje Merve Tuncer, Nefise Yılmaz
Çizgi Roman Çizerleri: Aslı Cangöz, Bartu Karakuş, Burak Genç,
Egemen Berk Yıldız,
Elvan Taştekil, Fatma Nur Semiz, Meryem Melis Kazık, Mustafa Uslu, Sevil Kısacık, Sude
Akalan
USTALAR KUŞAĞI: 50’LER
KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ
Ali Ulvi Ersoy, Altan Erbulak, Bedri Koraman, Burhan Solukçu, Cafer Zorlu, Erdoğan Bozok,
Ferit Öngören, Ferruh Doğan, Güngör Kabakçıoğlu, İbrahim Ersaraç, Mıstık - Mustafa
Eremektar, Mim Uykusuz, Nehar Tüblek, Oğuz Aral, Orhan Enez, Semih Balcıoğlu, Sinan
Bıçakçıoğlu, Şadi Dinççağ, Tonguç Yaşar, Turhan Selçuk, Yalçın Çetin, Zeki Beyner
* Atölye çalışmalarına katılım için, etkinlik sahibi standından kayıt yaptırmak gerekmekte
olup, her bir atölye için 12 kişilik kontenjan sınırı vardır.
** Dijital İllüstrasyon Deneyim Atölyesi, 6 kişilik gruplarla yapılacaktır. Kayıt
işlemlerini etkinlik sahibi standından gerçekleştirebilirsiniz.
ÇİZGİ ROMANI YAŞATANLAR
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
Aslan Şükür, Ayhan Başoğlu, Behiç Pek, Bülent Arabacıoğlu, Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Ersin
Burak, Ertuğrul Edirne, Hakan Arslan, Hikmet Yamansavaşçılar, İsmail Gülgeç, Kenan Yarar,
Murat Bozkurt, Mustafa Delioğlu, Necmi Yalçın, Nuri Kurtcebe, Ömer Muz, Ramazan Türkmen,
Sinan Gürdağarcık, Suat Karadağ, Suat Yalaz, Süleyman Gök
GELECEK GENÇLERİN KARMA SERGİSİ - 2
iP ACADEMY RESİMLİ KİTAP VE ÇİZGİ ROMAN SINIFI 2023
İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
Resimli Kitap Çizerleri: Aylin Gizem Kurtulan, Burak Kaya, Büşra
Karbuzluk, Ceren Tınaztepe,
Efe Ercan, Elif Kaya, Elis Avcı, Irmak Demirel, Müje Merve Tuncer, Nefise Yılmaz
Çizgi Roman Çizerleri: Aslı Cangöz, Bartu Karakuş, Burak Genç, Egemen Berk
Yıldız,
Elvan Taştekil, Fatma Nur Semiz, Meryem Melis Kazık, Mustafa Uslu, Sevil Kısacık, Sude
Akalan
USTALAR KUŞAĞI: 50’LER
KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ
Ali Ulvi Ersoy, Altan Erbulak, Bedri Koraman, Burhan Solukçu, Cafer Zorlu, Erdoğan Bozok,
Ferit Öngören, Ferruh Doğan, Güngör Kabakçıoğlu, İbrahim Ersaraç, Mıstık - Mustafa
Eremektar, Mim Uykusuz, Nehar Tüblek, Oğuz Aral, Orhan Enez, Semih Balcıoğlu, Sinan
Bıçakçıoğlu, Şadi Dinççağ, Tonguç Yaşar, Turhan Selçuk, Yalçın Çetin, Zeki Beyner
* Atölye çalışmalarına katılım için, etkinlik sahibi standından kayıt yaptırmak gerekmekte
olup, her bir atölye için 12 kişilik kontenjan sınırı vardır.
** Dijital İllüstrasyon Deneyim Atölyesi, 6 kişilik gruplarla yapılacaktır. Kayıt
işlemlerini etkinlik sahibi standından gerçekleştirebilirsiniz.
ÇİZGİ ROMANI YAŞATANLAR
ÇİZGİ ROMAN OKURLARI DERNEĞİ
Aslan Şükür, Ayhan Başoğlu, Behiç Pek, Bülent Arabacıoğlu, Bülent Üstün, Cengiz Üstün, Ersin
Burak, Ertuğrul Edirne, Hakan Arslan, Hikmet Yamansavaşçılar, İsmail Gülgeç, Kenan Yarar,
Murat Bozkurt, Mustafa Delioğlu, Necmi Yalçın, Nuri Kurtcebe, Ömer Muz, Ramazan Türkmen,
Sinan Gürdağarcık, Suat Karadağ, Suat Yalaz, Süleyman Gök
GELECEK GENÇLERİN KARMA SERGİSİ - 2
iP ACADEMY RESİMLİ KİTAP VE ÇİZGİ ROMAN SINIFI 2023
İLLÜSTRATÖRLER PLATFORMU
Resimli Kitap Çizerleri: Aylin Gizem Kurtulan, Burak Kaya, Büşra
Karbuzluk, Ceren Tınaztepe,
Efe Ercan, Elif Kaya, Elis Avcı, Irmak Demirel, Müje Merve Tuncer, Nefise Yılmaz
Çizgi Roman Çizerleri: Aslı Cangöz, Bartu Karakuş, Burak Genç, Egemen
Berk Yıldız,
Elvan Taştekil, Fatma Nur Semiz, Meryem Melis Kazık, Mustafa Uslu, Sevil Kısacık, Sude
Akalan
USTALAR KUŞAĞI: 50’LER
KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ
Ali Ulvi Ersoy, Altan Erbulak, Bedri Koraman, Burhan Solukçu, Cafer Zorlu, Erdoğan Bozok,
Ferit Öngören, Ferruh Doğan, Güngör Kabakçıoğlu, İbrahim Ersaraç, Mıstık - Mustafa
Eremektar, Mim Uykusuz, Nehar Tüblek, Oğuz Aral, Orhan Enez, Semih Balcıoğlu, Sinan
Bıçakçıoğlu, Şadi Dinççağ, Tonguç Yaşar, Turhan Selçuk, Yalçın Çetin, Zeki Beyner
• Kadıköy Çizgi Festivali, 22-24 Eylül tarihleri arasında Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşecektir.
• 3 gün boyunca stant alanları 13.00-21.00 saatleri arasında gezilebilir, giriş ücretsizdir.
• 3 gün boyunca gösterimi planlanan filmler, hedef kitlesi çocuklar olarak belirlenerek hazırlanmamıştır.
• Atölyelere katılım için, atölyeyi gerçekleştirecek kurumun standında, gün içerisinde kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
• Çeşitli nedenlerden dolayı festival programında değişiklikler gerçekleşebilir. Programdaki
değişiklikleri, Kadıköy Belediyesi, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi resmi sosyal medya hesaplarından ve
aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz:
http://cizgifestivali.kadikoy.bel.tr/